در حالی که چانه‌زنی‌های دیپلماتیک بر سر حذف تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان در باشگاه گروه ۶ قدرت جهانی ادامه دارد، ایالت پنسیلوانیا تحریم‌های جدیدی را در حوزه نفت و انرژی علیه کشورمان اعمال کرد.
اظهارات صدای آمریکا درباره پرونده هسته ای ایران
شبکه خبری صدای آمریکا در گزارشی اذعان داشته که عدم توافق هسته‌ای همه درها را به روی به روی ایران نخواهد بست و ایران می‌تواند به راه پیشرفت خود ادامه دهد.
چه کسی توافق ژنو را نقض کرد؟
بدیهی است که بنابر گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای، ایران به تمامی تعهدات خود عمل نموده است و اعمال تحریم های جدید، چیزی جز نقض آشکار مفاد توافق ژنو نیست.
در صورت عدم زیاده‌خواهی طرف مقابل، توافق امکان‌پذیر است
معاون وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه در مصاحبه زنده شبکه فرانس ۲۴، گفت در صورتی که طرف مقابل زیاده‌خواهی نکند و اراده سیاسی وجود داشته باشد، امکان حصول توافق جامع وجود دارد.
هدف آیپک در مذاکرات هسته‌ای چیست؟
هدف «آیپک» تقویت اهرم رئیس‌جمهور اوباما در مذاکرات ۱+۵ با ایران نیست؛ بلکه برعکس هدف این گروه – مثل هدف «نتانیاهو»- به شکست کشاندن مذاکرات است.
اولین اظهارات جانشین اشتون درباره ایران
اتحادیه اروپا می بایست در سال های آینده کارهای زیادی در منطقه خاورمیانه انجام دهد. البته اوضاع این منطقه انفجاری بوده و بحران در سوریه و عراق تکان دهنده است.
عراقچی: ممکن است برخی محدودیت‌ها را برای اعتمادسازی قبول کنیم
معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت اجازه نمی دهیم موضوع موشکی ایران در مذاکرات با 1+5 مطرح شود.
جانشين اشتون کیست و درباره ايران چه می‌گوید؟
موگرینی معتقد است که ایتالیا نقش مهمی در روابط اروپا با شمال آفریقا و خاورمیانه دارد و روابط اقتصادی و مهاجران تونسی از مسائلی هستند که پای ایتالیا را به تحولات کشورهای عربی می‌کشانند. او می‌گوید: «این یک معجزه است که پس از سه سال از جنگ داخلی سوریه، کشور همسایه یعنی لبنان همچنان آرام است.»
تحریم‌های جدید موقعیت آمریکا در مذاکرات را پیچیده می‌کند
یک روزنامه آمریکایی با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران نوشت: این اقدام جدید واشنگتن را در وضعیت خاصی از لحاظ تصمیم‌گیری قرار خواهد داد.
توجیه نیویورک تایمز درباره تحریم‌ جدید ایران
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی از اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که یک موسسه علمی و تحقیقاتی در حوزه علوم و فناوری‌ هسته‌ای به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی در لیست تحریم‌ها قرار گرفته است.
طرف مذاکره ظریف بزودی تغییر می‌کند/ فدریکا جانشین کاترین
محافل اتحادیه اروپا اعلام کردند که " فدریکا موگرینی" وزیر امور خارجه ایتالیا به احتمال زیاد جانشین "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.
عراقچی: مذاکرات موشکی منتفی است
عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: به اعتقاد ما زمانیکه این اطمینان ایجاد شود که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است، خود به خود به این معنا است که کلاهک های هسته ای هم برای موشک ها وجود ندارد و به این ترتیب فکر می کنیم نظر قطعنامه ۱۹۲۹ تأمین خواهد شد.
ظریف: امکان رسیدن به توافق جامع وجود دارد/هنوز روحانی تصمیمی برای سفر به نیویورک نگرفته است
وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام برگزاری مذاکرات ایران و ۱+۵ قبل و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: امکان رسیدن به توافق جامع هسته‌ای وجود دارد.