وزیر امور خارجه آمریکا در آستانه گفتگوهای هفته آتی در وین درباره برنامه هسته ای ایران، روز سه‌شنبه به منظور نشست‌هایی با موضوع خاورمیانه وارد انگلیس شد.
تحلیل تلگراف از رفتار غرب در مذاکره با ایران
معاون سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به روزنامه تلگراف گفته است که تعداد سانتریفیوژهای ایران باید بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دستگاه باشد.
روایت 35 سال «وضعیت اضطراری» آمریکا علیه ایران
فرمان اجرایی که «جیمی کارتر» چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران صادر کرد، در آستانه سوم آذر - روزی که قرار است توافق ژنو وارد مرحله جدید شود - بار دیگر توسط «باراک اوباما» تمدید شد تا «وضعیت اضطراری» اعلام شده علیه ایران، وارد سی و ششمین سال شود.
آیا جمهوری‌خواهان خواهند توانست جلوی توافق هسته‌ای را بگیرند؟
با پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای سنای آمریکا، اینک این پرسش که سرنوشت مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 چه خواهد بود و آیا توافق نهایی میان طرفین از سوی کنگره مورد پذیرش قرار خواهد گرفت یا خیر، به محل بحث جدی تبدیل شده است. در این میان، به نظر می رسد اتفاق نظر کلی بر این است که باید در تحلیل این موضوع رویکردی واقع بینانه را در پیش گرفت.
شرمن: هرگز وضعیت فعلی برنامه هسته‌ای ایران را نمی‌پذیریم
معاون وزیر خارجه آمریکا گفته است "ما امیدواریم رهبران در تهران با گام های لازم برای اطمینان بخشیدن به جهان مبنی بر این که این برنامه کاملا صلح آمیزاست، موافقت کنند و در نتیجه به انزوای اقتصادی و دیپلماتیک پایان دهندو زندگی مردم خود را بهبود بخشند. اگر این اتفاق روی ندهد، همه، ایران را مسئول خواهند دانست".
روانچی: طبقه‌بندی تحریم‌ها را قبول نداریم
معاون وزیر خارجه گفت: طبقه‌بندی تحریم‌ها را قبول نداریم، غرب باید تحریم‌ها علیه ایران را یکجا بردارد.
هدف اصلی کاخ سفید از مذاکره با ایران
یک نشریه معتبر آمریکایی طی گزارشی ضمن اشاره به نیت اصلی واشنگتن در مذاکرات هسته‌ای با ایران، از کنگره این کشور به عنوان مانع اصلی سنگ‌انداز در این مسیر یاد کرد.
عراقچی: باقی ماندن حتی یک تحریم را در توافق جامع نمی‌پذیریم
عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده کشورمان با بیان اینکه ایران باقی ماندن حتی یک تحریم را در چارچوب توافق جامع هسته‌ای نمی‌پذیرد، گفت:‌ هیچ عقبگردی در کار نخواهد بود و تمامی قابلیت‌های هسته‌ای ایران حفظ و هیچ تاسیساتی تعطیل یا حتی متوقف نمی‌شود.
با ماندن حتی ۱سانتریفیوز در ایران هم موافقت نکنید
وزیر جنگ صهیونیست‌ها می‌گوید که توافق بر سر وجود حتی یک عدد سانتریفیوژ در ایران به معنای «رسیدن به توافق بد» است و غرب با کنار گذاشتن گزینه نظامی علیه ایران، در عرصه رویارویی با تهران، کوتاهی کرده است.
تحریم‌های جدید نفتی علیه ایران تصویب شد
در حالی که چانه‌زنی‌های دیپلماتیک بر سر حذف تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان در باشگاه گروه ۶ قدرت جهانی ادامه دارد، ایالت پنسیلوانیا تحریم‌های جدیدی را در حوزه نفت و انرژی علیه کشورمان اعمال کرد.
اظهارات صدای آمریکا درباره پرونده هسته ای ایران
شبکه خبری صدای آمریکا در گزارشی اذعان داشته که عدم توافق هسته‌ای همه درها را به روی به روی ایران نخواهد بست و ایران می‌تواند به راه پیشرفت خود ادامه دهد.
چه کسی توافق ژنو را نقض کرد؟
بدیهی است که بنابر گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای، ایران به تمامی تعهدات خود عمل نموده است و اعمال تحریم های جدید، چیزی جز نقض آشکار مفاد توافق ژنو نیست.
در صورت عدم زیاده‌خواهی طرف مقابل، توافق امکان‌پذیر است
معاون وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه در مصاحبه زنده شبکه فرانس ۲۴، گفت در صورتی که طرف مقابل زیاده‌خواهی نکند و اراده سیاسی وجود داشته باشد، امکان حصول توافق جامع وجود دارد.