سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به اینکه عدم صدور ویزا برای نماینده پیشنهادی ایرا تأثیری در مذاکرات هسته‌ای ندارد، اعلام کرد که نمی‌توان تأثیر احتمالی آتی آن را پیش‌بینی کرد.
آیا فکری برای سرقت اطلاعات ایرانیان توسط آژانس امنیت ملی آمریکا شده است؟
آیا دولت جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به اصول حفاظت سایبری (Cyber Protection) ،بستری برای تکمیل داده های تعیین هویت بیومتریک (Biometric) ایرانیان در سازمان های اطلاعاتی شاخصی همچون، آژانس امنیت ملی آمریکا ،ان.اس.ای (NSA) فراهم آورده است؟!
هجمه رسانه‌های آمریکایی به سناتور مخالف تحریم‌های ایران
جف برکلی سناتور ایالت اورگان، به دلیل مواضعی که در مورد عدم تحریم‌های جدید علیه ایران داشته، هدف انتقادات رسانه‌های نزدیک به جمهوری خواهان قرار گرفته است.پایان نامه دانشگاهی این سناتور محور هجمه علیه وی قرار گرفته است.
دهن‌کجی اوبامای مؤدب! به معاون دفتر روحانی
دولت آمریکا چند هفته است از صدور ویزا برای حمید ابوطالبی که پیش از معرفی به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل، معاون سیاسی دفتر دکتر روحانی بوده، امتناع می‌کند.
تحریم های جدید آمریکا!
در آستانه دور دیگری از مذاکرات ایران و 1+5 برای دستیابی به توافق نهایی،‌ آمریکا مغایر با روح توافق موقت ژنو بار دیگر تعدادی افراد حقیقی و دو شرکت ایرانی را تحریم کرد.
شرمن:گزارش آژانس درباره ایران دلگرم‌کننده است
از یک طرف ما تلاش می کنیم که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نکند و به جامعه جهانی اطمینان دهد که همه ابعاد برنامه های هسته ای آن صلح آمیز است و از طرفی ایرانی ها به دنبال تامین حقوق خود در بحث استفاده از انرژی هسته ای هستند.
اوباما وضعیت اضطراری در قبال ایران را تمدید کرد
علیرغم در جریان بودن مذاکرات ایران و ۱+۵ درباره برنامه هسته‌ای تهران، رئیس‌جمهور آمریکا طی نامه‌ای به کنگره، وضعیت اضطراری در قبال ایران را یکسال دیگر تمدید کرد.
کری:توافق‌ژنو برنامه‌هسته‌ای‌ایران را به عقب برگرداند
وزیر خارجه آمریکا در مراسم اجلاس سالانه آیپک گفت واشنگتن ذره‌ای معماری تحریم‌ها علیه ایران را تغییر نداده اما هنوز در حال مذاکره با این کشور است.
اوباما:۹۵درصد تحریم‌های ایران برجای خود باقی است
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه «بلومبرگ» تصریح کرد کاهش تحریم‌های ایران طبق توافق ژنو به هجوم تجار به ایران منجر نمی‌شود و ۹۵ درصد تحریم‌ها برجای خود باقی است و آمریکا آنها را اجرا می‌کند.
اذعان اوباما به قدرتمندی ایران
رئیس‌جمهور آمریکا با بیان این که اقدامات ایران نه از روی احساسات آنی بلکه از محاسبه سود و هزینه ناشی می‌شود گفت ایرانی‌ها دارای کشوری بزرگ و قدرتمند هستند و خود را بازیگری مهم در عرصه جهانی می‌دانند.
چرا ناتو، خواهان ایجاد دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران است؟
دایر شدن "دفتر حفاظت منافع آمریکا" در تهران، اولین گام در از سرگیری روابط کامل دیپلماتیک با ایران است و امنیت آمریکا را از شیوه های مختلف تأمین می کند.
واکنش آمریکا به قراردادنظامی ایران‌وعراق‌
آمریکا از دولت عراق خواست تا در مورد گزارش رسانه ها در خصوص قرارداد تسلیحاتی 195 میلیون دلاری این کشور با ایران توضیحاتی را به واشنگتن ارائه دهد.
مشروعیت‌زدایی از برنامه هسته‌ای؛ پروژه‌ای برای برچیدن تأسیسات؟
اگر امروز می‌گویند که سرانه دارو و درمان ما در حد کشورهای آفریقایی است پس نباید این همه هزینه انرژی هسته‌ای کنیم، آن روز هم رزم‌آرا می‌گفت که ایرانیان توان ساختن لول‌هنگ هم ندارند، پس نباید به‌فکر ملی کردن صنعت نفت خود باشند.