تشریح تعهدات متقابل ایران و غرب در توافق جدید، رسالت برجسته و غالب این بیانیه است. در این بیانیه، ابتدا تعهدات متقابل ایران و گروه 1+5 بیان شده است. نگاهی به محتوای این بیانیه در این زمینه از آن جهت اهمیت دارد که جزئیات توافق جدید به عنوان non-paper تلقی شده و همانند توافق ژنو، جزئیات آن منتشر نشده است.
شرمن:تحریم‌ها در توافق نهایی تعلیق می‌شوند نه لغو
مذاکره کننده ارشد هسته‌ای آمریکا ضمن اعلام اینکه در بازه زمانی توافق نهایی برنامه غنی‌سازی ایران باید بسیار محدود باشد گفت که در این دوره زمانی تحریم‌ها را تنها تعلیق می‌کنیم نه لغو.
امروز هیچ کس راجع به اصل غنی سازی صحبت نمی‌کند/ ما اهل بازی مذاکراتی نیستیم
وزیر امور خارجه کشورمان گفت‌: دیگر امروز هیچ کس درباره اصل غنی سازی صحبت نمی‌کند به غیر از نتانیاهو و جنگ طلبانی که دور آن را گرفته‌اند و دیگر کسی در دنیا راجع به توقف غنی سازی صحبت نمی‌کنند فقط راجع به اندازه غنی سازی صحبت می‌کنند.
تحریم ایران به ضرر کدام کشور تمام شد؟
طبق گزارش منتشرشده، آمریکا در فاصله زمانی 1995 تا 2012 بین 134.7 تا 175.3 میلیارد دلار از حذف صادرات به ایران، متضرر شده است.
جان کری:به اعمال تحریم‌ ادامه می‌دهیم
وزیر خارجه آمریکا بامداد شنبه پس از اعلام رسمی تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای، با صدور بیانیه‌ای جزئیات توافق صورت‌ گرفته را تشریح کرد.
تمدید مذاکرات ممکن است؛ تحریم‌ها باید بطور کامل لغو شوند
وزیر امور خارجه ایران در نشست خبری با خبرنگاران در وین گفت که اختلافات جدی همچنان باقی مانده است.
از خطوط قرمز جدید مذاکرات هسته ای چه می‌دانید؟
باید در این زمان به دیپلمات‌های کشور که رهبری آنان را فرزندان انقلاب نامیدند پیغام داد که مبادا از ترس از دست دادن پایگاه اجتماعی داخلی پای هر قراردادی را از سوی ملت ایران امضا نمایند.
ابزار غرب برای ایجاد خطای محاسباتی در بین مسؤولان ایرانی چیست؟
در منازعه‌ی میان دو مبنای محاسباتی، آنان که اعتماد به پروردگار و سنن آفرینش را برگزینند، دشمن خود را حقیقتاً بشناسند و به آن اعتماد نکنند، با تکیه به نیروی مردم و عقلانیت صحیح می‌توانند دشمن را به زانو درآورده و محاسبات خود را بر آن تحمیل کنند. در مقابل دشمن نیز با ابزارهای ادراکی همچون تهدید و تطمیع تلاش می‌کند قوای ادراکی نیروهای جبهه حق را دچار اختلال ساخته و آنان را دچار اشتباه محاسباتی کند
تعابیر رهبر انقلاب درباره تحولات عراق به چه معناست؟
رهبر انقلاب در دیدار نوری المالکی هشدار داده بودند که همه گروه‌ها و جریان‌های داخل عراق باید بدانند که آمریکایی‌ها شریک قابل اطمینانی نیستند و هر زمانی که لازم بدانند قطعاً تمام قول و قرارهای خود را زیر پا خواهند گذاشت و خیانت خواهندکرد.
چهار روز مذاکرات هسته‌ای ایران در وین چگونه گذشت
بخش اعظم از مذاکرات در چهار روز گذشته در سطح معاونین و به منظور تداوم نگارش متن پیشنویس‌ توافقنامه بین‌المللی برنامه مشترک جامع اقدام و با محوریت نشست‌های بین ایران، اتحادیه اروپا و آمریکا برگزار شده است.
تحلیل رهبر انقلاب از حوادث اخیر منطقه
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی‌های چندماه اخیرشان با اشاره به حوادث و تحولات منطقه‌ جنوب غرب آسیا، و به‌طور خاص مسائل عراق، به تحلیل اهداف و تاکتیک‌های دشمن و راهکارهای برون‌رفت از آن پرداخته‌اند.
نسخه کنگره آمریکا برای مذاکرات وین 6 چیست؟
قانونی که به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا رسیده و در دستورکار مجلس سنا قرار دارد، دولت را مکلف می‌کند که تنها با رعایت شرایطی بسیار سخت، با تمدید توافق ژنو یا انعقاد توافق نهائی با ایران موافقت کند.
افشاگريهاي يکي از بنيانگذاران القاعده در خصوص داعش
در نسل چهارم جنگها کشور ها نيازي به ارتشهاي بزرگ ندارند بلکه اهداف خود را از طريق مزدورانشان انجام مي دهند. آنها در اين راه به رسانه هايي نياز دارند که حقايق را براي مردم وارونه جلوه دهند و اموالي را براي آنها ارسال کنند.