شهرهای زیادی در جهان هستند که در فضای شهری خود همواره یاد جنگ‌های گذشته را با ساخت مجسمه‌ها و یادمان‌ها زنده نگاه‌‌ می‌دارند و البته بسیاری از این شهرها سهمی از یادمان‌های جنگ در فضای شهرنشینی را نیز به یاد فداکاری زنان اختصاص داده‌اند.
نتایج انتخابات ترکیه تاثیری در سوریه خواهد گذاشت؟/ آیا اردوغان می تواند امتیازی ندهد؟
با توجه به نتایج انتخابات ترکیه، اردوغان به خوبی‌ می‌داند که در شرایط فعلی، امتیاز دادن در سیاست خارجی امری اجتناب ناپذیر است بنابراین در صدد خواهد بود طی گفتگو با سه حزب رقیب خود حداقل امتیاز را بدهد و هزینه کمتری پرداخت کند.
فریاد «هیهات منا الذله» دانشجویان در شب وداع با شهیدان همشیه جاوید/ بیعتی مجدد با «مدافعان عزت»
مراسم وداع با پیکر مطهر 72 شهید دوران دفاع مقدس با حضور جمع کثیری از دانشجویان، مردم و مسئولان کشوری و لشکری در دانشگاه تهران برگزار شد.
از قانون شکنی هسته ای عضو 1+5 چه می دانید؟ +تصاویر
بیست سال پیش در چنین روزی رئیس جمهور فرانسه اظهار داشت که مصالح ملی این کشور می طلبد بدون توجه به محدودیت های بین المللی، آزمایش های هسته ای را از سر گرفته تا بتواند سلاح های اتمی این کشور را نوسازی نماید.
رقابت تنگاتنگ پلیس فدرال آمریکا و داعش در وحشی‌گری +تصاویر
سلاح‌های "غیرکشنده" یا البته "کمتر کشنده" به آن دسته از ابزار حمله به معترضین اطلاق می‌شود که غالبا جنبه تنبیهی داشته و به گفته پلیس خطر مرگ برای آنها در پی ندارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که انتخاب نام غیرکشنده برای سلاح‌های مورد استفاده پلیس فدرال مناسب نیست؛ چرا که درصد مرگ ناشی از آسیب‌ از آنها زیاد است.
تحریم‌ها را مدیریت خواهیم کرد/ اجرای پروتکل الحاقی چیز بدی نیست/ اسرار کشورمان را حفظ می‌کنیم
رئیس‌جمهور با تاکید براینکه در مذاکرات جدی هستیم، گفت: ما به دنبال تلف کردن وقت و خرید زمان نیستیم. همچنین محصور در زمان خاص هم نیستیم. عجله‌ای نداریم اما از همه فرصت و امکاناتمان برای دستیابی به توافق استفاده می‌کنیم.
شایعه ربایش وزیر دادگستری سوریه از سوی تروریستها/دور جدید نبرد کفتارها در غوطه و قابون دمشق/جایگزینی فاتح به جای زهران علوش/کمین تروریست‌ها در حفیرالفوقا
روز گذشته، منطقه قابون واقع در حاشیه شمالی شهر دمشق، صحنه درگیری شدید میان گروه "لواء الاول" وابسته به ارتش آزاد با گروه تروریستی "القاعده" بود که طی آن حداقل 9 نفر از دو طرف به هلاکت رسیده و 14 نفر هم زخمی شده اند.
سه خط قرمز ایران در مورد خطر داعش در عراق چیست؟
24 ساعت پیش از شروع عملیات، هواپیماهای «ائتلاف بین‌المللی» وارد منطقه‌ی عملیات شده و شروع به حملات هوایی کردند. چند ساعت بعد روشن شد که ائتلاف بین‌المللی، چراغ سبز نخست‌وزیر عراق حیدر العبادی را برای مشارکت در عملیات آزادسازی تکریت به دست آورده است
سفیانی؛ اولین دشمن امام عصر(عج) / فاصله خروج سفیانی تا قیام امام عصر(عج) چه مدت است؟
سفیانی در ماه رجب خروج می‌کند و یمانی و خراسانی هم در این ماه قیام می‌کنند؛ بعد در ماه رمضان، ندای آسمانی شنیده می‌شود
تحلیل زیرآبی رفتن رسانه‌های غربی برای مصادره 175 غواص شهید
رسانه‌ها و افراد مخالف و معاند انقلاب اسلامی همیشه منتظر یک فرصت هستند که به اعتبار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران خدشه وارد کنند تا از ضریب اعتقادی مردم به این نظام کم کنند. خبر ورود پیکرهای مطهر 175 غواص شهید بهانه‌ای شد تا این رسانه‌ها دوباره فرماندهی جنگ را زیر سوال ببرند و شبهه‌افکنی و تخریب فرماندهان ایرانی را در دستور کار خود قرار دهند.
کار تمام‌وقت تیم هسته‌ای در مهلت باقی‌مانده/ تلاش برای به حداقل رساندن اختلافات و بررسی آن در اجلاس آینده وزرا
وزیر خارجه کشورمان گفت: تصمیم گرفتیم سه ـ چهار هفته آینده تمام‌وقت کار کنیم تا ببینیم آیا امکان رسیدن به توافق وجود خواهد داشت یا نه.
چرا باید هشدار قاسم سلیمانی درباره حمله داعش به ایران را جدی بگیریم؟
حاج قاسم چند روز پیش گفته بود "برای ریزگردها جلسه منطقه‌ای می‌گیریم؛ زیرا این موضوع مهم است و بر صحت و سلامت جامعه ما اثر می‌گذارد،" وی در همین راستا درباره خطر داعش خاطرنشان کرده "با چاقو سر بریدن و فریاد الله‌اکبر سر دادن خطر بزرگی است و اگر کسی، ملت را نسبت به این بلا آگاه نکند و برای رفع آن تلاش نکند در مصیبت آینده سهیم است."
دانش هسته‌ای شیر بی‌یال و دُم نشود/ رعایت خطوط ترسیم شده توسط رهبری واجب است
امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه آمریکا اهل دبّه است، گفت: رعایت خطوط ترسیم‌ شده توسط مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته‌ای بر همه واجب است، نکند دانش هسته‌ای ما شیر بی‌یال و دُم شود.