آژانس بین المللی انرژی اتمی چهارشنبه شب گزارش تازه خود در مورد برنامه هسته ای ایران را منتشر کرد.
دشمنی آمریکا با ما کم نشده
معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه گفت: در مسیری که در مذاکرات هسته ای با ۱+۵ در پیش داریم اگر به نتیجه برسیم منافع ملت را تامین خواهیم کرد و اگر نرسیم هیچ فاجعه ای رخ نداده است و دنیا به آخر نمی رسد.
ظریف: نتیجه قطعی مذاکرات پیش از پایان مهلت چهارماهه بعید است
وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه درصورت دستیابی به توافق کلی در مذاکرات هسته‌ای برای بررسی جزئیات باز هم به زمان نیاز است، دستیابی به نتیجه قطعی پیش از چهار ماه را بعید دانست.
افزایش تحریم‌ها پس از توافق ژنو
کمتر از یک هفته بعد از امضای توافقنامه ژنو، اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کردند که بر خلاف روح این توافقنامه بود اما آنها کماکان مُصر هستند این توافقنامه را نقض نکرده‌اند.
چرا اوباما دستور حمله به داعش را داد؟
تهديد داعش براي آمريکا، حتي از گروه القاعده قبل از حادثه تروريستي يازده سپتامبر نيز جدي تر است.
عراقچی: به مذاكرات غيرهسته‌‎اي ايران و آمريكا خوشبين نيستم
از عمر دولت تدبير و اميد يك سال مي گذرد و اين در حالي است كه رابطه تهران – واشنگتن تنها بر سر ميز مذاكرات هسته يي تعريف مي شود. پايان دادن به گره 10 ساله در مذاكرات هسته يي ايران با 1+5 اصلي ترين اولويت دولت اعتدالگراي ايران در جريان مذاكره با اروپايي ها، امريكا، چين و روسيه است.
واشنگتن: مذاکرات امروز با ایران سازنده بود
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مذاکرات امروز معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا را سازنده خواند.
ساکی: ایران به توافق موقت ژنو پایبند بود
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود تصریح کرد که هدف آمریکا و جامعه بین‌الملل جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است و گفت ایران به تعهدات خود به برنامه اقدام مشترک پایبند بوده است.
عراقچی توافق بر سر فردو را تکذیب کرد
عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای در واکنش به سخنان "وندی شرمن" در کنگره آمریکا افزود: هیچ توافقی در موضوعات مورد مذاکره، از جمله اراک و فردو به دست نیامده و اختلافات همچنان باقی است.
همه گزینه‌ها در مورد برنامه اتمی ایران همچنان روی میز است
گروه ۱+۵ و اتحادیه اروپا بر پایه «برنامه اقدام مشترک» بخش اندکی از تحریم‌ها را معلق خواهند کرد و ایران می‌تواند طی چهار ماه آینده به ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار از دارایی‌های خود دسترسی داشته باشد.
روایت آمریکایی از تعهدات تهران و واشنگتن در توافق وین
تشریح تعهدات متقابل ایران و غرب در توافق جدید، رسالت برجسته و غالب این بیانیه است. در این بیانیه، ابتدا تعهدات متقابل ایران و گروه 1+5 بیان شده است. نگاهی به محتوای این بیانیه در این زمینه از آن جهت اهمیت دارد که جزئیات توافق جدید به عنوان non-paper تلقی شده و همانند توافق ژنو، جزئیات آن منتشر نشده است.
شرمن:تحریم‌ها در توافق نهایی تعلیق می‌شوند نه لغو
مذاکره کننده ارشد هسته‌ای آمریکا ضمن اعلام اینکه در بازه زمانی توافق نهایی برنامه غنی‌سازی ایران باید بسیار محدود باشد گفت که در این دوره زمانی تحریم‌ها را تنها تعلیق می‌کنیم نه لغو.
امروز هیچ کس راجع به اصل غنی سازی صحبت نمی‌کند/ ما اهل بازی مذاکراتی نیستیم
وزیر امور خارجه کشورمان گفت‌: دیگر امروز هیچ کس درباره اصل غنی سازی صحبت نمی‌کند به غیر از نتانیاهو و جنگ طلبانی که دور آن را گرفته‌اند و دیگر کسی در دنیا راجع به توقف غنی سازی صحبت نمی‌کنند فقط راجع به اندازه غنی سازی صحبت می‌کنند.