معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت اجازه نمی دهیم موضوع موشکی ایران در مذاکرات با 1+5 مطرح شود.
جانشين اشتون کیست و درباره ايران چه می‌گوید؟
موگرینی معتقد است که ایتالیا نقش مهمی در روابط اروپا با شمال آفریقا و خاورمیانه دارد و روابط اقتصادی و مهاجران تونسی از مسائلی هستند که پای ایتالیا را به تحولات کشورهای عربی می‌کشانند. او می‌گوید: «این یک معجزه است که پس از سه سال از جنگ داخلی سوریه، کشور همسایه یعنی لبنان همچنان آرام است.»
تحریم‌های جدید موقعیت آمریکا در مذاکرات را پیچیده می‌کند
یک روزنامه آمریکایی با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران نوشت: این اقدام جدید واشنگتن را در وضعیت خاصی از لحاظ تصمیم‌گیری قرار خواهد داد.
توجیه نیویورک تایمز درباره تحریم‌ جدید ایران
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی از اعمال تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد که یک موسسه علمی و تحقیقاتی در حوزه علوم و فناوری‌ هسته‌ای به دلیل فعالیت‌های غیرقانونی در لیست تحریم‌ها قرار گرفته است.
طرف مذاکره ظریف بزودی تغییر می‌کند/ فدریکا جانشین کاترین
محافل اتحادیه اروپا اعلام کردند که " فدریکا موگرینی" وزیر امور خارجه ایتالیا به احتمال زیاد جانشین "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.
عراقچی: مذاکرات موشکی منتفی است
عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: به اعتقاد ما زمانیکه این اطمینان ایجاد شود که برنامه هسته ای ایران صلح آمیز است، خود به خود به این معنا است که کلاهک های هسته ای هم برای موشک ها وجود ندارد و به این ترتیب فکر می کنیم نظر قطعنامه ۱۹۲۹ تأمین خواهد شد.
ظریف: امکان رسیدن به توافق جامع وجود دارد/هنوز روحانی تصمیمی برای سفر به نیویورک نگرفته است
وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام برگزاری مذاکرات ایران و ۱+۵ قبل و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: امکان رسیدن به توافق جامع هسته‌ای وجود دارد.
عراقچی: مذاکره به معنی پایان دشمنی با آمریکا نیست
عضو ارشد تیم هسته‌ای کشورمان گفت: زمان قطعی برگزاری دور جدید گفتگوهای ایران و 1+5 در حال تنظیم است.
آژانس: ایران در حال اجرای تعهدات خود بر اساس تمدید توافق ژنو است+متن کامل
آژانس بین المللی انرژی اتمی چهارشنبه شب گزارش تازه خود در مورد برنامه هسته ای ایران را منتشر کرد.
دشمنی آمریکا با ما کم نشده
معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه گفت: در مسیری که در مذاکرات هسته ای با ۱+۵ در پیش داریم اگر به نتیجه برسیم منافع ملت را تامین خواهیم کرد و اگر نرسیم هیچ فاجعه ای رخ نداده است و دنیا به آخر نمی رسد.
ظریف: نتیجه قطعی مذاکرات پیش از پایان مهلت چهارماهه بعید است
وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه درصورت دستیابی به توافق کلی در مذاکرات هسته‌ای برای بررسی جزئیات باز هم به زمان نیاز است، دستیابی به نتیجه قطعی پیش از چهار ماه را بعید دانست.
افزایش تحریم‌ها پس از توافق ژنو
کمتر از یک هفته بعد از امضای توافقنامه ژنو، اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کردند که بر خلاف روح این توافقنامه بود اما آنها کماکان مُصر هستند این توافقنامه را نقض نکرده‌اند.
چرا اوباما دستور حمله به داعش را داد؟
تهديد داعش براي آمريکا، حتي از گروه القاعده قبل از حادثه تروريستي يازده سپتامبر نيز جدي تر است.