معاون وزیر خارجه گفت: طبقه‌بندی تحریم‌ها را قبول نداریم، غرب باید تحریم‌ها علیه ایران را یکجا بردارد.
هدف اصلی کاخ سفید از مذاکره با ایران
یک نشریه معتبر آمریکایی طی گزارشی ضمن اشاره به نیت اصلی واشنگتن در مذاکرات هسته‌ای با ایران، از کنگره این کشور به عنوان مانع اصلی سنگ‌انداز در این مسیر یاد کرد.
عراقچی: باقی ماندن حتی یک تحریم را در توافق جامع نمی‌پذیریم
عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده کشورمان با بیان اینکه ایران باقی ماندن حتی یک تحریم را در چارچوب توافق جامع هسته‌ای نمی‌پذیرد، گفت:‌ هیچ عقبگردی در کار نخواهد بود و تمامی قابلیت‌های هسته‌ای ایران حفظ و هیچ تاسیساتی تعطیل یا حتی متوقف نمی‌شود.
با ماندن حتی ۱سانتریفیوز در ایران هم موافقت نکنید
وزیر جنگ صهیونیست‌ها می‌گوید که توافق بر سر وجود حتی یک عدد سانتریفیوژ در ایران به معنای «رسیدن به توافق بد» است و غرب با کنار گذاشتن گزینه نظامی علیه ایران، در عرصه رویارویی با تهران، کوتاهی کرده است.
تحریم‌های جدید نفتی علیه ایران تصویب شد
در حالی که چانه‌زنی‌های دیپلماتیک بر سر حذف تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان در باشگاه گروه ۶ قدرت جهانی ادامه دارد، ایالت پنسیلوانیا تحریم‌های جدیدی را در حوزه نفت و انرژی علیه کشورمان اعمال کرد.
اظهارات صدای آمریکا درباره پرونده هسته ای ایران
شبکه خبری صدای آمریکا در گزارشی اذعان داشته که عدم توافق هسته‌ای همه درها را به روی به روی ایران نخواهد بست و ایران می‌تواند به راه پیشرفت خود ادامه دهد.
چه کسی توافق ژنو را نقض کرد؟
بدیهی است که بنابر گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای، ایران به تمامی تعهدات خود عمل نموده است و اعمال تحریم های جدید، چیزی جز نقض آشکار مفاد توافق ژنو نیست.
در صورت عدم زیاده‌خواهی طرف مقابل، توافق امکان‌پذیر است
معاون وزیر امور خارجه ایران روز سه‌شنبه در مصاحبه زنده شبکه فرانس ۲۴، گفت در صورتی که طرف مقابل زیاده‌خواهی نکند و اراده سیاسی وجود داشته باشد، امکان حصول توافق جامع وجود دارد.
هدف آیپک در مذاکرات هسته‌ای چیست؟
هدف «آیپک» تقویت اهرم رئیس‌جمهور اوباما در مذاکرات ۱+۵ با ایران نیست؛ بلکه برعکس هدف این گروه – مثل هدف «نتانیاهو»- به شکست کشاندن مذاکرات است.
اولین اظهارات جانشین اشتون درباره ایران
اتحادیه اروپا می بایست در سال های آینده کارهای زیادی در منطقه خاورمیانه انجام دهد. البته اوضاع این منطقه انفجاری بوده و بحران در سوریه و عراق تکان دهنده است.
عراقچی: ممکن است برخی محدودیت‌ها را برای اعتمادسازی قبول کنیم
معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت اجازه نمی دهیم موضوع موشکی ایران در مذاکرات با 1+5 مطرح شود.
جانشين اشتون کیست و درباره ايران چه می‌گوید؟
موگرینی معتقد است که ایتالیا نقش مهمی در روابط اروپا با شمال آفریقا و خاورمیانه دارد و روابط اقتصادی و مهاجران تونسی از مسائلی هستند که پای ایتالیا را به تحولات کشورهای عربی می‌کشانند. او می‌گوید: «این یک معجزه است که پس از سه سال از جنگ داخلی سوریه، کشور همسایه یعنی لبنان همچنان آرام است.»
تحریم‌های جدید موقعیت آمریکا در مذاکرات را پیچیده می‌کند
یک روزنامه آمریکایی با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران نوشت: این اقدام جدید واشنگتن را در وضعیت خاصی از لحاظ تصمیم‌گیری قرار خواهد داد.