درپی تصویب طرح نمایندگان مجلس مبنی براینکه اگر آمریکا تحریمها را افزایش دهد در هر درجه ای از غنی سازی کارمان را ادامه می دهیم. دموکرات‌های کنگره آمریکا، پذیرفتند تا پیش از پایان ماه مارس آینده، تحریم‌های جدیدی ضد ایران تصویب نکنند.
دمپسی: برای نابودی برنامه هسته‌ای ایران آمادگی نظامی داریم
رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با تکرار ادعاها درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت که واشنگتن برای به تأخیر انداختن برنامه هسته‌ای ایران آمادگی نظامی دارد.
نتایج یکساله اجرای توافق‌ها با ایران از نگاه آمریکا
وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی خود که در مرکز سابان اندیشکده بروکینگز ایراد کرد، ارزیابی دولت این کشور از نتایج حاصله از یکسال اجرای توافق های هسته ای با ایران را ارائه کرد.
بایدن: سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ را علیه ایران اعمال کردیم
معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه با حضور در مجمع «سابان»، با بیان اینکه واشنگتن سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ را علیه ایران اعمال کرده، گفت در حال حاضر زمان تصویب تحریم‌های تازه نیست، چراکه این امر به فروپاشی اجماع جهانی منجر می‌شود.
واکاوی نقش انگلیس در مذاکرات هسته‌ای
انگلستان تلاش کرده در گفت و گوهای هسته‌ای ایران و گروه 1+5 برای تحقق اهداف و منافع راهبردی محور انگلیسی-امریکایی بر اتحادیه اروپا اعمال نفوذ کند و حلقه وصل دیدگاه‌های اتحادیه اروپا و امریکا باشد.
کری:درحال ورود به مرحله‌ حساس مذاکرات هستیم
وزیر امور خارجه آمریکا در آستانه گفتگوهای هفته آتی در وین درباره برنامه هسته ای ایران، روز سه‌شنبه به منظور نشست‌هایی با موضوع خاورمیانه وارد انگلیس شد.
تحلیل تلگراف از رفتار غرب در مذاکره با ایران
معاون سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به روزنامه تلگراف گفته است که تعداد سانتریفیوژهای ایران باید بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دستگاه باشد.
روایت 35 سال «وضعیت اضطراری» آمریکا علیه ایران
فرمان اجرایی که «جیمی کارتر» چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران صادر کرد، در آستانه سوم آذر - روزی که قرار است توافق ژنو وارد مرحله جدید شود - بار دیگر توسط «باراک اوباما» تمدید شد تا «وضعیت اضطراری» اعلام شده علیه ایران، وارد سی و ششمین سال شود.
آیا جمهوری‌خواهان خواهند توانست جلوی توافق هسته‌ای را بگیرند؟
با پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای سنای آمریکا، اینک این پرسش که سرنوشت مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 چه خواهد بود و آیا توافق نهایی میان طرفین از سوی کنگره مورد پذیرش قرار خواهد گرفت یا خیر، به محل بحث جدی تبدیل شده است. در این میان، به نظر می رسد اتفاق نظر کلی بر این است که باید در تحلیل این موضوع رویکردی واقع بینانه را در پیش گرفت.
شرمن: هرگز وضعیت فعلی برنامه هسته‌ای ایران را نمی‌پذیریم
معاون وزیر خارجه آمریکا گفته است "ما امیدواریم رهبران در تهران با گام های لازم برای اطمینان بخشیدن به جهان مبنی بر این که این برنامه کاملا صلح آمیزاست، موافقت کنند و در نتیجه به انزوای اقتصادی و دیپلماتیک پایان دهندو زندگی مردم خود را بهبود بخشند. اگر این اتفاق روی ندهد، همه، ایران را مسئول خواهند دانست".
روانچی: طبقه‌بندی تحریم‌ها را قبول نداریم
معاون وزیر خارجه گفت: طبقه‌بندی تحریم‌ها را قبول نداریم، غرب باید تحریم‌ها علیه ایران را یکجا بردارد.
هدف اصلی کاخ سفید از مذاکره با ایران
یک نشریه معتبر آمریکایی طی گزارشی ضمن اشاره به نیت اصلی واشنگتن در مذاکرات هسته‌ای با ایران، از کنگره این کشور به عنوان مانع اصلی سنگ‌انداز در این مسیر یاد کرد.
عراقچی: باقی ماندن حتی یک تحریم را در توافق جامع نمی‌پذیریم
عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده کشورمان با بیان اینکه ایران باقی ماندن حتی یک تحریم را در چارچوب توافق جامع هسته‌ای نمی‌پذیرد، گفت:‌ هیچ عقبگردی در کار نخواهد بود و تمامی قابلیت‌های هسته‌ای ایران حفظ و هیچ تاسیساتی تعطیل یا حتی متوقف نمی‌شود.